Felicja, co klapnięte uszko ma

Fela zyskuje przy bliższym poznaniu. Nikt nie interesuje się taką sobie zwykłą, czarną kotką z felernym uszkiem. Ci, co z zupełnie niezrozumiałych mi przyczyn, omijają ją w ogłoszeniach wielkim łukiem, nie wiedzą co tracą. Fela jest super. „Super” to super określenie dla Feli. 🙂 Ma małą główkę, krótki korpus i sporą pupę. Śmiesznie biega na szeroko rozstawionych nóżkach trzęsąc tą pupą podczas biegu. Zazwyczaj w bieganiu się oszczędza. Swoją energię przeznacza tylko do gonitw za piórkiem na patyku. Wtedy daje z siebie wszystko. Są i podskoki, pościgi, drifty, fikolki, napadanie i szarpanie.


Stan mocniejszego ożywienia widoczny jest także podczas „ciasteczek”. Wszelkiego rodzaju ugniatania łapakami robi szybko, bardzo szybko – tak, jakby za pięć minut odjeżdżał jej autobus. Głośno gada i jeszcze głośniej traktorzy, a traktorzy gdy tylko ktoś zainteresowany jej skromną osóbką na nią spojrzy. Volume podkręca przy lekkim dotknięciu, max ustawia, gdy ręka zaczyna głaskać lub drapać. Potem zasypia, ale nie cichnie – pochrapuje słodko, czasem machnie łapami  lub miauknie przez sen.

Taka jest właśnie Fela – sama słodycz.

2 thoughts on “Felicja, co klapnięte uszko ma

  1. Jaka słodka! I uszko ma oklapnięte, jak mój bohater z dzieciństwa, Miś Uszatek (tylko, bez obrazy, Misiu, jest od Ciebie znacznie piękniejsza). No i to imię – pasuje do niej zwłaszcza w niezdrobnionej wersji: Felicja, czyli szczęśliwa. Cudna dziewczyna!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s